What is it about?
V članku narediva pregled zgodovine novinarstva po drugi svetovni vojni z vidika teorije delovnega procesa. Osredotočiva se na načine, na katere menedžment pridobiva pristanek delavcev, uravnava konflikte glede plačila in delovnih pogojev ter kako proces profesionalizacije in delitve med delavci (novinarji, tehniki, delavci v distribuciji) šibijo zmožnosti organizacije in kolektivnega delovanja.
Featured Image
Why is it important?
Raziskovalci novinarstvo le izjemoma obravnavajo kot delovni proces in zato le redko posvečajo pozornost vprašanjem kot so: odnosi moči med delom in menedžmentov, načini nadzora delavcev ter konflikti na delovnem mestu okoli plačila in delovnih pogojev. S člankom pomagava zapolniti to splepo pego pri raziskovanju novinarstva in pokaževa, kako je teorija delovnega procesa, ki je bila izvorno zasnovana na osnovi industrijskega dela, uporabna tudi za raziskovanje drugih oblik dela.
Read the Original
This page is a summary of: Novinarstvo kot delo v kapitalizmu: transformacije novinarstva skozi transformacije proizvodnih režimov, Javnost - The Public, December 2017, Taylor & Francis,
DOI: 10.1080/13183222.2017.1411564.
You can read the full text:
Contributors
The following have contributed to this page